Facebook Susisiekite su mumis
+37066253650

LKF istorija

LKF istorijos pradžia

Lietuvos kikbokso federacija įeina į didžiausios ir seniausios mėgėjiško kikbokso WAKO asociacijos sudėtį. Šiai dienai WAKO organizaciją vienija 118 valstybių iš 5 pasaulio žemynų. Jau šiandien WAKO vienija 85 nacionalines federacijas, kurios yra pripažintos savo šalies Olimpinių komitetų ir turi valstybinius pripažinimus. Šiai dienai WAKO organizacijoje yra apie 3000000 narių ir ne mažiau kaip 25000 klubų visame pasaulyje. Organizacija kiekvienais metais organizuoja daugiau kaip 1000 renginių, skirtų mėgėjiškam kikboksingui. WAKO (taip pat ir Lietuvos kikbokso federacija) yra oficialiai pripažinta Sportaccord tarptautinės fedaracijos narė. WAKO organizacija įeina į tarptautinę antidopingo agentūrą WADA.

Lietuvos Kikbokso federacija pripažinta Lietuvos Respublikos valstybės.

Lietuvos kikbokso istorija oficialiai prasidėjo 1993 metais, nors neoficiali istorijos pradžia 1991 m. Per visą tą laiką buvo nueitas tolimas ir nelengvas kelias sekmės link.

Kikboksas Lietuvoje gyvavo nuo pat nepriklausomybės atkūrimo ir nors Lietuva nebuvo pripažinta, mūsų sportininkai į Maskvą nusivežė vėliavą ir įtikino vietinės valdžios atstovus, kad ją iškeltu su kitų valstybių vėliavomis. Sportininkai rodė drąsą ne tik ringe, bet ir už jos ribų.

Lietuvos kikbokso istorijoje buvo ir ilga pauzė, kurios metu kikboksas buvo užmirštas. Jeigu ne ši pauzė, Lietuvos trispalvė būtų iškelta žymiai daugiau kartų ir mūsų šalies himnas garsintų mūsų šalį dar labiau. Nepaisant ilgos pauzės, Lietuvos sportininkai 3 kartus tapo  pasaulio čempionais, 2 kartus iškovojo pasaulio sidabro medalius, net 12 kartų pasaulio čempionatuose iškovojo bronzos medalius. Ne ką prastesni rezultatai ir Europos kikbokso čempionatuose: 7 aukso, 6 sidabro ir 9 bronzos medaliai.

Lietuvos kikbokso federacijos sportininkai nuolatos dalyvauja įvairiuose turnyruose už šalies ribų, todėl sportininkai ne tik įgauna daugiau patirties ir nuolatos tobulėja, bet ir garsina šalies vardą svetur.

Pirmieji kikbokso klubai Lietuvoje: „Geležinis vilkas” (Vilnius, A. Santackas ir A. Šestak), „Full contact” (Vilnius, Arkadijus Litvinskis), „Titanas” (Kaunas, Marius Misiūnas), „Jotvingiai” (Alytus, Rimas Kantaravičius), „Vikondos liūtai” (Kėdainiai, Vilius Bobinas).

1991 metai
Pradžia
  • Lietuvos kikbokso istorija prasidėjo 1991 metais. Tais metais Audrius Santackas kartu su Aleksandru Šestaku sužinojo, kad Rusijoje yra sporto šaka – kikboksingas. Skirtingai nei pasaulyje, post sovietinėje erdvėje kikboksu daugiau susidomėjo boksininkai, o vakaruose – karatistai. 1991m. A. Santackas su A. Šestaku, nuskridę į Novokuznecką (Rusija), pirmą kartą pamatė kikboksą, ten jie pamėgino teisėjauti, iš arčiau susipažino su taisyklėmis. Grįžus į Lietuvą, buvo imtasi veiksmų, kad kikboksingas gyvuotų ir Lietuvoje.

1992 metai
Pirmasis klubas
  • 1992 m. buvo įkurtas pirmasis kikbokso klubas Lietuvoje – „Geležinis Vilkas” (įkūrėjas Audrius Santackas), klubas gyvuoja iki šių dienų. A. Šestakas ir A. Santackas pradėjo propoguoti šią sporto šaką.

  • Įdomus faktas: 1991 m. Lietuva jau buvo paskelbusi nepriklausomybę, A. Santackas ir S. Šestakas nuvyko į atvirą Tarybų Sąjungos čempionatą ir nusivežė Lietuvos trispalvę. Nors Lietuva tuo metu dar nebuvo pripažinta valstybė, tačiau sportininkus iš Lietuvos priemė. CSKA sporto rūmuose (Maskva, Rusija) kabėjo mažo dydžio vėliavos (15 respublikų), o Lietuvos trispalvė žymiai didesnė ir išsiskyrė kitų vėliavų fone. Lietuvos delegacija iškėlė ultimatumą: arba bus iškelta Lietuvos trispalvė, arba jie išvažiuoja. Leidimas buvo gautas ir trispalvė buvo iškelta. Stanislavas Šestakas „Light contact”, o Igoris Poliakovas „Full contact” disciplinose iškovojo aukso medalius. Klube „Geležinis vilkas”, treniruočių metu, treneris A. Šestakas daugiau dėmėsio skyrė rankoms, o A. Santackas – kojoms. Vėliau prie komandos prisijungė Valentinas Devialtovskis (buvęs garsus karate atstovas). Šie trys asmenys pradėjo populiarinti kikboksingą Lietuvoje. Buvo labai daug norinčių treniruotis, nors ne visi žinojo kas tai yra.

1993 metai
Federacijos įkūrimas
  • 1993 m. buvo įkurta Lietuvos kikbokso federacija su labai įdomia išlyga – nebuvo prezidento. A. Santackas užėmė generalinio sekretoriaus pareigas, A. Šestakas viceprezidento, prezidento vieta liko neužimta. Prezidento paieškos vyko ilgai, nes buvo ieškoma asmenybės, kuri turėtų autoritetą ir pripažinimą visuomenėje. 1993 m. Lietuvos kikbokso federacija oficialiai įstojo į WAKO organizaciją ir tais pačiais metais mūsų komanda išvažiavo į Pasaulio čempionatą Budapešte (Vengrija). Lietuvos atstovai pirmą kartą dalyvavo Pasaulio kikbokso čempionate ir Jurijus Žukovskis 60 kg. svorio kategorijoje užėmė 3 vietą (Full contact), kitiems trūko vienos pergalės, kad taptų prizininkais. Lietuvos sportininkams tai buvo didžiulė šventė.

1994 metai
Pirmasis čempionatas
  • 1994 m. Alytuje įvyko pirmasis Lietuvos kikboksingo čempionatas. Pirmame čempionate kovos vyko pagal „Full contact” disciplinos taisykles, keletas kovų vyko pagal „Low kick” taisykles. Tuo metu pradėjo protestuoti vakarų valstybės, kurios dar nepersiorentavo į „švarų” kikboksą (kovoti su rankom ir kojom). Vakarų valstybių sportininkai nusileisdavo kikbokso sportininkams iš Rusijos, kurie buvo puikūs boksininkai. Buvo įvesta taisyklė: „Full contact” ir „Low kick” disciplinos per raundą turėjo būti atlikti šeši smūgiai kojomis. Teisėjai specialiai skaičiavo kojų smūgius. Tokiu būdu boksininkus privertė smūgiuoti kojomis, nes, jeigu nebuvo smūgiuojama kojomis, sportininkas būdavo diskvalifikuojamas. 1994 m. Lietuvos kikboksingo rinktinė išvyko į Europos kikbokso čempionatą, kuris vyko Rimini mieste (Italija). 18 metis sportininkas Stanislavas Šestakas (71 kg) tapo Europos kikbokso čempionu („Full contact” disciplina). Stanislavo Šestako kova pasibaigė 24 valandą, nes į čempionatą atvyko labai didelis sportininkų skaičius. Čempionatui buvo skirtos trys dienos ir, kad būtų galimybė išsiaiškinti kas bus nugalėtojas, kovos vyko iki išnaktų.

    1994 m. populiaresnė kikbokso disciplina buvo „Full contact”, nei „Low kick” disciplina. Šioje disciplinoje kovodavo žymiai mažiau sportininkų. Tačiau laikai keitėsi. Palaipsniui „Low kick” atsirado kaip nauja sporto šaka, kurios taisyklės buvo prieinamos visiems.

1995 metai
  • 1995 m. Lietuvos kikbokso federacijos sportininkai dalyvavo dvejuose čempionatuose. Pirmasis čempionatas: WAKO pasaulio kikboksingo čempionatas Kijeve (Ukraina), kur Rolandas Digrys (klubas Titanas, +91 kg) disciplinoje „Low kick”, o Vitalijus Ščerba (klubas Geležinis vilkas, 91 kg) disciplinoje „Full contact” iškovojo sidabro medalius. Erenijus Skūjis iškovojo bronzos medalį. Antrasis čempionatas: I.A.K.S.A organizacijos (vėliau susijungė su WAKO) pasaulio čempionatas Kanadoje (Otava). Vitalijus Ščerba (91 kg) iškovojo bronzos medalį.

1996 metai
Auksiniai metai
  • 1996 m. buvo auksiniai metai. Šiais metais Lietuvos kikboksas stipriai pasistūmėjo į priekį. Europos kikbokso čempionate, kuris vyko Gratzo mieste (Austrija), „Full contact” disciplinoje Stanislavas Šestakas (75 kg) tapo antrą kart Europos čempionu, Olegas Demčenko (klubas Jotvingiai, 67 kg) ir Rolandas Digrys (+ 91 kg) iškovojo bronzos medalius. „Low kick” Europos čempionatas vyko Belgrade (Jugoslavija). Dainius Blažys (Alytus, 60 kg) iškovojo sidabro medalį ir buvo pripažintas vienu techniškiausiu čempionato kovotoju. Tada sužibo Jano Kačanovskio (67kg) žvaigždė jis iškovojo aukso medalį.

  • 1996 metais mūsų šalies kikboksingo komanda nuvyko į Gratso miestą (Austrija) kovoti su legendiniu Gratso bokso klubu pagal bokso taisykles. Klubas gyvavo jau 80 metų ir salė buvo sausakimša. Lietuvos kikboksingo komanda nugalėjo rezultatu 6-1.

1997 metai
  • 1997 m. pasaulio kikbokso čempionatas Anglijoje buvo nesėkmingas Lietuvos kikbokso federacijos sportininkams, „Full contact” disciplinoje jiems nepavyko iškovoti medalių, tačiau pasaulio kikbokso čempionate Kroatijoje („Low kick” disciplina) Jan Kačanovskis (67kg) iškovojo bronzos medalį.

1998 metai
  • 1998 m. Europos kikbokso čempionate („Full contact”), kuris vyko Kievo mieste (Ukraina), Janas Kačanovskis finale nokautavo savo varžovą ir iškovojo aukso medalį, visa salė plojo sportininkui iš Lietuvos.

1999 metai
  • 1999 m. pasaulio kikbokso čempionate Kaorle mieste (Italija) „Full contact” disciplinoje Stanislavas Šestakas (75 kg) Lietuvos kolekciją papildo bronzos medaliu. Po šio čempionato kikboksas Lietuvoje turėjo rimtų problemų. Išėjo senoji karta, neliko paramos iš remėjų. Kikboksas Lietuvoje buvo pamirštas, taip pat ir pasaulyje kikboksas nuėjo į antrą planą, labai populiari sporto šaka tapo muaythai (tailando boksas). WAKO organizacija, siekdama pritraukti kuo daugiau žmonių iš muaythai, oficialiai įtraukė naują discipliną K-1.

    Pradžioje K-1 disciplina WAKO organizacijoje buvo visai kitokia negu dabar. Apranga buvo kaip kikbokso, tačiau 5 sekundes galima buvo klinčuoti. Su tokiom naujovėm nesutiko muaythai atstovai ir buvo nuspręsta panaudoti Japoniškojo kikbokso K-1 taisykles. Japonijos prekinis ženklas K-1 neprieštaravo. Nuo 2000 m. WAKO organizacijoje atsirado oficiali disciplina K-1.

Nauja kikboksingo era Lietuvoje

2008 metai
  • Kikboksas atgimė 2008 metais, kai prie Lietuvos kikbokso federacijos prisijungė Aleksadr Pavlov. Buvo atnaujinti čempionatai, pradėta bendradarbiauti su Lenkijos ir kitų šalių sportininkais, atsirado patirtis. Atėjo nauja sportininkų karta.

2009 metai
  • 2009 m. pasaulio kikbokso čempionate Lignano Sabbiadoro mieste (Italija), Eduard Špakov (klubas „Geležinis Vilkas”, 71 kg) iškovojo bronzos medalį („Full contact”).

  • 2009 m. Arnoldas Karpavičius (klubas „Vilkas”, 57 kg) neįprastoje mūsų federacijai disciplinoje K-1, pasaulio kikbokso čempionate Villacho mieste (Austrija) iškovojo bronzos medalį.

2010 metai
  • 2010 m. Europos kikbokso čempionate Atėnuose (Graikija) Eduard Špakov (71 kg) tapo nugalėtoju ir iškovojo aukso medalį („Full contact”). Tais pačiais metais Belgrade (Serbija), pasaulio jaunimo kikbokso čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo du bronzos medalius. Prizininkais tapo Rytis Rutkauskas (klubas „Vilkas”, 54 kg) ir Hasan Khalilov (klubas „Vilkas”, 63.5 kg).

2011 metai
  • 2011 m. pasaulio čempionate kuris vyko Dublino mieste (Airija) „Full contact” disciplinoje, Eduard Špakov (71 kg) ir Aleksandr Beleziun („Geležinis vilkas”, 91 kg) iškovojo bronzos medalius. Europos jaunimo kikbokso čempionate, kuris vyko Lignano Sabbiadoro mieste (Italija), „Full contact” disciplinoje Edgar Liman (klubas „Geležinis vilkas”, 75 kg) tapo 3 vietos nugalėtoju, disciplinoje K-1 Vėjus Vietrinas (klubas „Sparta gym”, 81 kg) ir Rytis Rutkauskas (54 kg) iškovojo sidabro medalius.

2012 metai
  • 2012 m. Pasaulio jaunimo kikbokso čempionate Bratislava (Slovakija) Edgar Liman (81 kg) disciplinoje „Full contact” iškovojo pirmąją vietą ir parvežė aukso medalį. Disciplinoje K-1 Vėjus Vietrinas (klubas „Sparta gym”, +81 kg) iškovojo aukso medalį, Jan Naus (klubas „Sparta gym”, 67 kg) iškovojo bronzą. Europos kikbokso čempionate Ankara (Turkija) Sergej Maslobojev (klubas „Sparta gym”, 91 kg) tapo antros vietos nugalėtoju (dėl traumos).

2013 metai
  • 2013 m. pasaulio kikbokso čempionate Guaruja (Brazilija) Sergej Maslobojev buvo nenugalimas ir iškovojo pirmąją vietą. Europos jaunimo čempionate Krynica Zdroj (Lenkija) Disciplinoje K-1 Vėjus Vietrinas (91 kg) tapo pirmos vietos nugalėtoju, Lukas Jablonskas (klubas „Vilkas”, 60 kg) iškovojo bronzos medalį. Disciplinoje „Full contact” Ruslan Tamilin (klubas „Geležinis vilkas”, 51 kg) ir Kevin Klenovskij (klubas „Geležinis vilkas” 71 kg) iškovojo sidabro medalius.

2014 metai
  • 2014 m. Europos kikbokso čempionate Bilbao (Ispanija) Sergej Maslobojev (91 kg) tapo Europos čempionu ir šie metai bus įrašyti į Lietuvos kikbokso federacijos įstoriją, nes sportininkai iš Lietuvos pirmą kartą dalyvavo „Kick light” disciplinoje ir debiutas buvo sėkmingas, Mykolas Serdiukas (klubas „Status unifight”, 89 kg) iškovojo bronzos medalį (Mariboras, Slovėnija). Pasaulio jaunimo kikbokso čempionate Rimini (Italija) Titas Morkūnas (klubas „Vilkas”, 54 kg), Lukas Jablonskas (63 kg) ir Raimondas Avlosevičius (klubas „Sparta gym”, 71 kg) iškovojo bronzos medalius.

  • 2014 metais atvirame Lietuvos kikbokso čempionate dalyvo 121 sportininkas iš 8 valstybių, o atvirame Lietuvos K-1 kikbokso jaunučių čempionate dalyvavo 84 sportininkai iš 5 valstybių. Tais metais toks dalyvių skaičius buvo rekordinis.

2015 metai
  • 2015 metais Vilniuje įvyko K-1 Lietuvos kikbokso čempionatas. Čempionate dalyvavo 123 sportininkai iš 7 valstybių (Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Baltarusijos, Rusijos, Gruzijos), Lietuvą atstovavo 17 klubų. Lietuvą atstovavo klubai: 2 Vilkai (Alytus), Impulsas (Utena), Kudo (Kaunas), Muay Thai Empire (Klaipėda), Okamis (Mažeikiai), Pantera (Elektrėnai), Pantera (Jurbarkas), Patriot Gym (Vilnius), Sparta Gym (Vilnius), Status Unifight (Vilnius), Tauras MMA (Šiauliai), Tonusas (kaunas), Vendetta (Vilnius), Viksoras (Vilnius), Vilkas (Ukmergė), Skusė Gym (Zarasai), Žvėris Gym (Alytus).

    Lietuvos kikboksingo federacija džiaugiasi, kad kikboksas Lietuvoje populiarėja, o mūsų šalies sportininkai tampa vis stipresni ir gali varžytis su pasaulio čempionais. Čempionato metu žiūrovai galėjo pamatyti daug techniškų aukšto lygio kovų, taip pat netrūko ir nokautų.

    Pastebima tendencija, kad daugėja ir merginų propaguojančių šią sporto discipliną. Lietuvos kikbokso federacija įdėjo nemažai pastangų, kad į tokios mažos valstybės čempionatą atvyktų tiek daug tituluotų sportininkų. Čempionato metu galima buvo pamatyti sportininkus kurie sėkmingai pasirodo tarptautiniuose ir komerciniuose turnyruose. Tokių sportininkų sąrašas šiame čempionate labai ilgas, todėl ir čempionatas buvo įsimintinas ir ilgai lauktas. Šis čempionatas pasižymėjo labai aukštu meistriškumo lygiu ir gražiomis kovomis. Baltarusijos rinktinės komanda atvyko gerai pasiruošusi ir delegavo daug pajėgių kovotojų, kurie yra daug kartiniai Europos ir Pasaulio kikbokso čempionatų prizininkai bei nugalėtojai.

    Ryškiausia šio čempionato žvaigždė Jurij Žukovskij (Baltarusija), šis sportininkas 6 kartus tapo Pasaulio čempionato prizininku, 2 kart Europos čempionu, 2 kart Pasaulio čempionu tarp profesionalų (versija W5), 7 kartus laimėjo Pasaulio taurę. Jurij nesulaukė didelio pasipriešinimo ir tapo Lietuvos kikbokso čempionu.
    Taip pat dalyvavo sportininkas iš Baltarusijos Sergej Skiba, kuris 7 kartus tapo Pasaulio kikbokso čempionu. Čempionate dalyvavo tituluota sportininkė Elena Muratova. Elena Muratova yra labai tituluota kovotoja, Europos kikbokso čempionė ir prizininkė, daugkartinė pasaulio kikboso taurės nugalėtoja, pasaulio muaythai čempionė ir iškovojusi daugybę kitų titulų. Elena finalinėje kovoje pirmame raunde 3 kartus pasiuntė varžovę į nokdauną ir tapo Lietuvos kikbokso čempione.

  • 2015 metais Vilniuje įvyko kikbokso turnyras „Vilnius open 2015″. Tai didžiausias kikbokso turnyras Lietuvoje, turnyro metu įvyko 152 kovos (K-1 ir „Kick light”). Dalyvavo 32 kovos menų klubai iš 6 valstybių. Turnyre galėjome išvysti ir nemažai žinomų svečių.

    Ryškiausia turnyro žvaiždė buvo Aleksey „Red Scorpion” Ignašov. Jis labai gerai žinomas kovos menų fanų tarpe. Jo nokautai iki šių dienų patenka į geriausių nokautų dešimtukus, be to jis nugalėjo daugybėje profesionalių turnyrų. Pasižiūrėti kovų buvo užsukusios ir šou verslo žvaigždės, galima buvo išvysti nemažai gerai žinomų veidų. Bet ne šou verslo žvaigždės papuošė šį turnyrą. Didžiausia ir maloniausia staigmena buvo ta, kad į turnyrą atvyko didelė delegacija aukščiausio lygio kikbokso teisėjų, kuriems suteikiama teisė teisėjauti Pasaulio čempionate. Tokiai mažai valstybei labai didelė garbė sulaukti tokio rango teisėjų, o kad jų atvyks net 6 negalėjo niekas net įsivaizduoti. Tai byloja apie gerus santykius ir apie turnyro aukštą autoritetą. Turnyro metu žiūrovai galėjo išvysti nemažai nokautų ir techniškų kovų. Nors „Kick light” disciplina Lietuvoje naujovė, kovos buvo aukšto lygio ir sulaukė daugybės teigiamų įvertinimų iš užsienio svečių.

    Turnyre dalyvo sportininkai iš klubų: Fight Academy (Vilnius), Fighters gym(Vilnius),Faiteris (Vilnius),Impulsas (Utena), Kovos Akademija (Panevėžys), MMA Club RINGS (Vilnius), Mustangas (Vilnius), Okamis (Mažeikiai), Otso Gym (Kaunas), Pantera (Elektrėnai), Patriot Gym (Vilnius), Status Unifight (Vilnius), Titanikas (Kaunas), Tonusas (Kaunas), Vendetta (Vilnius), Viksoras (Vilnius), Vilkas (Ukmergė), Žvėris Gym (Alytus), Warriors Team (Vilnius), Budo (Latvija), FC Imanta (Latvija), KBS „Rīga” (Latvija), Lāčplēša Cīņu Leģions (Latvija), LKTA (Latvija), Sedna (Latvija), GVS Champion (Lenkija), Panzer (Lenkija), Polonia Pasłęk (Lenkija), Sfinks (Lenkija), X-Fight (Lenkija), Power fight (Estija), Shok (Baltarusija).

  • 2015 metais vykusiame Europos jaunimo čempionate mūsų šalies sportininkai iškovojo 3 medalius. Lukas Gurdišas iškovojo sidabrą, o Eimantas Stašaitis ir Michal Vzerzinskij iškovojo bronzos medalius. Iš San Sebastian (Ispanija) miesto mūsų sportininkai išvyko kupini gerų emocijų.

2016 metai
  • 2016 metais Mariboro mieste vyko WAKO Europos kikbokso čempionatas. Šiame Europos čempionate dalyvavo 523 sportininkai iš 40 senojo žemyno valstybių. Kaip jau tapo tradicija, jame dalyvavo ir Lietuvos kikboksingo federacijos sportininkai. Šiais metais Lietuvos garbę atstovavo Mantas Rimdeika (Otso gym) ir Vincas Danisevičius (Status Unifight).

    Šiame Europos čempionate pasižymėjo Vincas Danisevičius, kurį sirgaliai jau spėjo praminti Lietuviškuoju motyvatoriumi, jis iškovojo sidabro medalį. V. Danisevičius tik finale kelių taškų skirtumu nusileido galingam sportininkui iš Rusijos. Kova buvo labai apyligė ir vos keli taiklūs smūgiai galėjo atnešti mums aukso medalį. Vincui Danisevičiui 35 metai, o sportuoti pradėjo vos prieš 2 metus. Daugelis teigia, kad jie jau per seni sportuoti, o Vincas (komandos draugai jį vadina Vincuku) įrodė, kad pradėti niekada ne pervėlu. Kai pirmą kartą jis atėjo į sporto salę, jam jau buvo 33 metai. Po pusės metų jis tapo prestižinio turnyro „Vilnius Open” nugalėtoju, visai neseniai tapo Lietuvos kikbokso čempionu, finale nugalėjęs Pasaulio kikbokso čempioną.

  • 2016 metais Dubline vyko kadetų ir jaunių Pasaulio kikbokso čempionatas (WAKO). Dėl medalių varžėsi 1797 sportininkai iš 57 pasaulio valstybių. Šiame čempionate dalyvo du sportininkai iš Lietuvos. Pirmą kartą WAKO kikbokso čempionate dalyvavusi Ernesta Kareckaitė (K1) iškovojo bronzos medalį. Lukas Jablonskas (K1) į Lietuvą parvežė sidabro medalį. Pasaulio čempionate pirmą kartą teisėjavo du teisėjai iš Lietuvos. Eduardui Špakovui, tai buvo pirmasis tokio aukšto lygio čempionatas.

    Įdomus faktas, kad Eduard Špakov 2011 metais Pasaulio čempionate Dubline iškovojo bronzos medalį, o 2016 metais tame pačiame mieste debiutavo kaip teisėjas.

  • 2016 metais įvyko didžiausias istorijoje kikbokso čempionatas. Jame dalyvavo iki tol didžiausias dalyvių skaičius, net 310 sportininkų. Vilniuje jėgas tikrino sportininkai iš 10 valstybių ir kovojo pagal kikbokso taisykles. Nors kikboksas mūsų šalyje gyvavo jau 23 metus, tačiau tik dabar apie Lietuvos sportininkus pradėjo kalbėti kitų valstybių kovotojai. Buvo laikai, kai mūsų šalies sportininkai dalyvaudavo tarptautiniuose varžybuose, bet į juos niekas rimtai nežiūrėdavo. Situacija su kiekvienu turnyru keičiasi ir į mūsų sportininkus žiūrima vis rimčiau . Tai įrodo ir tas faktas, kad Atvirame Lietuvos kikboksingo čempionate dalyvavo 310 sportininkų iš 10 valstybių, o per dvi dienas įvyko 231 kova.

  • 2016 metais taip pat įvyko Lietuvos vaikų ir jaunučių kikbokso čempionatas, kuriame dalyvavo 60 sportininkų.

  • 2016 metais įvyko WAKO pasaulio taurės varžybos Vengrijoje. Čempionate dalyvavo 2300 sportininkų iš 43 pasaulio valstybių. Lietuvos kikboksingo federacijos atstovų rezultatai: Mantas Rimdeika ir Deividas Jemeljanovas iškovojo aukso medalius. Paulius Mitkus sidabras, Darek Volodkovic ir Rokas Tarulis iškovojo bronzos medalius. Kovotojai dar kartą įrodė, kad Lietuva nors ir maža šalis, bet tai kovotojų kraštas.

  • 2016 metais Čekijoje vykusioje Pasaulio taurėje, Paulius Mitkus svorio kategorijoje iki 81 kg iškovojo 3 pergales ir tapo jaunimo kikbokso K-1 taurės nugaletoju.

2017 metai
  • 2017/02/17-19

    Lietuvos atviras kikbokso čempionatas

    2017 metais Vilniuje įvyko „Lietuvos atviras kikbokso čempionatas”. Čempionate dalyvavo 263 sportininkai iš 9 pasaulio valstybių, o per 3 dienas įvyko 187 kovos (pagal „K1” ir „Kick light” taisykles).

    Lietuvos motyvatoriumi pramintas Vincas Danisevičius iškovojo pirmąją vietą. Priminsime, kad Vincas pradėjo sportuoti sulaukęs 33 metų, o būdamas 35 metų jis tapo Europos kikbokso vicečempionu. Jis yra puikus pavyzdys žmonėms kurie sako, kad jiems jau per vėlu pradėti sportuoti. Kaip sako Vincukas, svajonės pildosi.

    Nors tai buvo kikbokso mėgėjų čempionatas, tačiau pirmą kartą Lietuvos istorijoje įvyko profesionali kova dėl Lietuvos WAKO PRO čempiono titulo. Šioje kovoje susitiko Lukas Jablonskas (Lietuva) ir Doukoure Aboubacar (Gvinėjos Respublika). Jau pirmame raunde L. Jablonskas stipriu kojos smūgiu į galvą pasiuntė varžovą į nokautą. Lukas Jablonskas pateks į Lietuvos kikbokso istoriją, kaip pirmasis Lietuvos WAKO PRO čempiono titulą iškovojęs Lietuvis.

  • 2017/09/02-10

    WAKO Europos jaunimo kikbokso čempionatas

    2017 metais Skopje mieste (Makedonija) įvyko WAKO Europos jaunimo kikbokso čempionatas. WAKO Europos jaunimo kikbokso čempionate dalyvavo virš1600 sportininkų iš 39 šalių. Lietuvos kikbokso jaunimo rinktinė iš šiuo čempionato grįžo su 3 bronzos medaliais. „Full Contact” disciplinoje, svorio kategorijoje iki 81 kg medalį iškovojo Darek Volodkovič. K-1 disciplinoje, svorio kategorijose iki 54 kg ir iki 63,5 kg, medalius iškovojo Ernestas Perednikas ir Modestas Grigas. Čempionate debiutavo dar vienas teisėjas iš Lietuvos, Maksim Akulšin. Pirmą kartą Europos čempionate dalyvavo 3 teisėjai iš Lietuvos.

  • Pasaulio kikbokso taurės varžybos ``AUSTRIAN CLASSIC``

    2017 m. Insbruke įvyko Pasaulio kikbokso taurės varžybos „AUSTRIAN CLASSIC”. Dalyvavo 2057 sportininkai iš 32 valstybių. Lietuvos kikboksingo komandos rezultatai: Lukas Jablonskas aiškia persvara finale nugalėjo sportiniką iš kroatijos ir tapo čempionu, Tauras Adomaitis finale taškais pralaimėjo Slovėnijos sportininkui ir iškovojo sidabro medalį, Deividas Jemeljanovas iškovojo bronzos medalį. Lukas Jablonskas į Lietuvą parvežė Pasaulio taurės čempiono diržą.

  • The World Games

    2017 m. kikbokso sporto šaka pateko į „Pasaulio žaidynes” („The World games”). Lenkijoje Vroclavo mieste pirmą kartą „Pasaulio žaidynėse” vyko kovos pagal kikbokso taisykles, šiose žaidynėse teisėjavo ir teisėjas iš Lietuvos.

  • Pasiekimai

    2017 metais Lietuvos kikboksingo federacijos komandos nariai užsienio turnyruose iškovojo 113 medalių (43 aukso medaliai, 42 sidabro medaliai ir 28 bronzos medaliai).

    Iš WAKO Europos jaunimo kikbokso čempionato Lietuvos sportininkai sugrįžo su 3 medaliais: bronzos medalius iškovojo Darek Volodkovič, Ernestas Perednikas ir Modestas Grigas.

    2017 metais Lietuvos teisėjų gretas papildė dar vienas tarptautinės kategorijos teisėjas Maksim Akulšin. Šiuo metu Lietuvoje turime 4 tarptautinės kategorijos teisėjus, tiek daug tarptautinės kategorijos teisėjų Lietuvos kikbokso istorijoje dar nėra buvę.

2018 metai
  • Naujovių diegimas

    2018 m. Lietuvos kikbokso federacijoje buvo paskelbti permainų metais. Buvo diegiama nauja kompiuterinė sistema, fiksuojanti visą statistiką ir tai su laiku padėjo atsisakyti popieriaus naudojimo turnyrų metu. Pirmą kartą įvyko tarptautinė kikbokso stovykla, kurioje sportininkai iš Lietuvos kartu su geriausiais Baltarusijos kovotojais pasiruošė Europos ir Pasaulio kikbokso čempionatams.

  • 2018/12/01-02

    Tarptautinis kikbokso turnyras ``Vilnius Open``

    2018 metais Vilniuje įvyko tarptautinis kikbokso turnyras „Vilnius Open 2018”, skirtas Audriaus Santacko atminimui. Tai buvo didžiausias kikbokso turnyras Lietuvoje, į kurį atvyko sportininkai iš daugelio pasaulio valstybių. Pirmą kartą istorijoje Lietuvoje organizuotas turnyras buvo oficialiai įtrauktas į WAKO organizacijos kalendorių.