Šiandien Lietuvos kikbokso rinktinė išvyko į pagrindines šių metų tarptautines varžybas – pasaulio WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) suaugusiųjų kikbokso čempionatą, kuris lapkričio 17-26 dienomis vyks Albufeiroje, Portugalija.

Čempionate Lietuvai atstovaus 12 sportininkų:

Aleksandr Petrovskij (Full contact iki 60 kg, „Geležinis Vilkas“, Vilnius),
Evelina Puidaitė (K1 Style iki 60 kg, „Otso Gym“, Kaunas),
Dovydas Levickis (Low kick iki 63,5 kg, „Fighting and fitness center“, Šiauliai),
Artūras Brižinskas (K1 Style iki 63,5 kg, „K1 Akademija“, Klaipėda),
Deividas Michnevičius (K1 Style iki 71 kg, „Sparta Fight Gym“, Vilnius),
David Ratovič (Full contact iki 75 kg, „Geležinis Vilkas“, Vilnius),
Martynas Jasiūnas (K1 Style iki 75 kg, „Jasiūnas Team“, Vilnius),
Rytis Lekys (K1 Style 81 kg, „Sparta Fight Gym“, Vilnius),
Ričardas Kulis (K1 Style iki 86 kg, „Sparta Fight Gym“, Vilnius),
Edgaras Banikonis (Low kick iki 91 kg, „Iron Sky“, Kaunas),
Modestas Juodpusis (K1 Style iki 91 kg, „Okamis“, Mažeikiai),
Mantas Rimdeika (K1 Style virš 91 kg, „Fighters Factory“, Kaunas).

Su sportininkais vyksta treneriai Andrius Šipaila, Stanislav Šestak ir Saulius Šeškevičius. Taip pat čempionate teisėjaus Lietuvos kikbokso federacijos teisėjai Eduard Špakov ir Vadim Zelev.

Kaip teigia Lietuvos kikbokso rinktinės vyr. treneris Andrius Šipaila – „kas dvejus metus vykstantis WAKO pasaulio čempionatas yra didžiulis įvykis kikbokso bendruomenei, nes jame dalyvauja visi stipriausi pasaulio sportininkai. Paskutinį kartą svarių pergalių pasaulio čempionatuose lietuviai buvo pasiekę prieš ketverius metus, kuomet Sarajeve vykusiame čempionate pasaulio čempionu tapo Sergejus Maslobojevas. Dėl traumų vieni daugiausiai patirties turintys Lietuvos kikbokso rinktinės nariai Henrikas Vikšraitis ir Raimondas Avlasevičius (abu „Sparta Fight Gym“, Vilnius) pasaulio čempionate šiemet nedalyvauja, tačiau tikimasi, kad ir kiti Lietuvos sportininkai varžybose iškovos ne vieną pergalę“.

„Esame nusiteikę optimistiškai. Sportininkai demonstruoja gerą fizinį ir psichologinį pasiruošimą, šiemet sėkmingai kovojo tarptautiniuose kikbokso turnyruose, WAKO pasaulio taurės varžybose, turėjome pasirengimo stovyklas Druskininkuose ir Lenkijoje. Pasaulio čempionatas yra aukščiausio lygio varžybos, kurios tik įmanomos sportininkui WAKO organizacijoje, todėl vien patekimas į tokias varžybas kiekvienam Lietuvos kovotojui yra puiki galimybė pasisemti patirties iš pačių geriausių kovotojų. Linkiu visiems sportininkams kuo didžiausios sėkmės čempionate ir garbingai atstovauti mūsų šalį“ – sako Lietuvos kikbokso federacijos prezidentas Andrius Danilaitis.

Lietuvos kikbokso federacija dėkoja federacijos rėmėjams FMC, Joma, B Group, AVI Capital, Go-ERP, Alauša, Fighter Shop ir Avedus už pagalbą ruošiantis čempionatui.

Lietuvos kikbokso federacija yra vienintelė WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) teises Lietuvoje atstovaujanti organizacija. WAKO šiuo metu vienija 130 nacionalinių kikbokso federacijų iš visų 5 kontinentų. WAKO nuo 2021 metų yra Tarptautinio Olimpinio Komiteto (IOC) pripažinta sporto federacija.

 

Albufeira WAKO Pasaulio čempionatas 2023