Kaip pavyko organizuoti kvapą gniaužiančias ir žiūrovams patinkančias kovas?

Tiesa pasakius, tokie techniški ir įspūdingi turnyrai turi dvi medalio puses. Iš vienos pusės tokios kovos patinka žiūrovams ir sportininkams, iš kitos pusės tokiose turnyruose nori dalyvauti  vis mažiau mūsų šalies sportininkų. Tai rimti turnyrai, kuriuose nėra lengva nugalėti, čia turi čempiono titulą užsitarnauti. Sunku būti “žvaigžde” ir pralaimėti nežinomam sportininkui. Pamenu kelis turnyrus, kai atvykdavo kituose organizacijose Pasaulio čempionais tapę sportininkai ir pralaimėdavo kokiam nors nežinomam naujokui. Niekas nemėgsta pralaimėti. Dar ir dabar daugelis kai sužino, kad dalyvaus sportininkai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ar Moldovos, atsisako dalyvauti. Yra ir tokių kurie renkasi, tik mažus turnyrus, kad iškovotų pergales ir medalius, bet, kai atvažiuoja rimtesni sportininkai, tiesiog nedalyvauja, nes “čempionai” negali pralaimėti…

Žinoma, situacija nėra tokia tragiška kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Yra klubų kurie nebijo stoti į kovą su stipresniais varžovais. Yra klubų kurie supranta, kad reikia “užauginti” sportininkus, jiems reikia kovoti ir tobulėti.  Teko bendrauti su vienu treneriu Jie atvyko pamėginti sudalyvauti federacijos turnyre ir labia nustebo, koks aukštas turnyro lygis, koks sportininkų pasiruošimas. Treneris sakė, kad nors jo sportininkai ir pralaimėjo, bet įgavo nemažai patirties. Žadėjo, kad ir toliau jie dalyvaus mūsų turnyruose, nes be tokių turnyrų jų sportininkai tiesiog “užges”.

Pačioje federacijoje yra nemažai klubų, kuriems svarbu, kad jų klube užaugtų tikri čempionai. Jie stengiasi, kad jų sportininkai kuo daugiau dalyvautų, įgautų patirties ir ateityje garsintų klubo ir Lietuvos vardą.

Federacija taip pat deda daug pastangų ir rezultatai jau matomi, iš kiekvieno stambaus tarptautinio turnyro federacijos sportininkai parveža medalių. Dalyvaujame įvairiose tarptautinėse stovykluose, kviečiame sportininkus iš kitų valstybių, vien tik tam, kad mūsų šalies sportininkai, turėtų galimybę tobulėti. Dalyvauti turnyre užsienyje yra pakankamai brangu, todėl klubai negali nuvežti daug komandos narių, negali sudalyvauti visi norintys. Nesuprantu, kodėl daugelis nesinaudoja proga, kai atvyksta stiprūs varžovai į Lietuvą ir nepasisemia patirties?

 

Kodėl sportininkai iš kitų šalių taip noriai dalyvauja Lietuvos kikboksingo federacijos turnyruose?

 

Kad jie pradėtų dalyvauti, teko nemažai padirbėti. Iš pradžių kaimynai atveždavo naujokus, kuriems reikėjo ko daugiau kovų, kad įgauti patirties. Per kelis metus išvydome progresą ir į Lietuvą pradėjo važinėti vis rimtesni sportininkai. Pradėjo kilti Lietuvos sportininkų meistriškumas, padaugėjo turnyrų ir kovų. Teko investuoti nemažai laiko ir pinigų, kad pas mus važiuotų sportininkai iš kitų valstybių. Dėl to teko atsisakyti kai kurių marketinginių dalykų, tokių kaip turnyrų reklamos, interneto transliacijos ir t.t. Ateities perspektyvose žiūrovams nuo to bus tik geriau. Užaugęs sportininkų meistriškumas daro kovas žymiai įdomesnėmis, žiūrovas mato tikras kovas, apie kurias dar ilgai kalbės. Mes niekur neskubame, turime aiškų planą ir mažais žingsneliais užtikrintai judame pirmyn.

Turnyrų svečiai labai atkreipia dėmesį į teisėjavimą. Ne paslaptis, kad daug kur vykstant apylygei kovai, nugali vietinis sportininkas, nors keliais taškais nusileido varžovui. Tie, kas dalyvavo “Vilnius open” turnyre pirmą kartą, buvo apstulbę, kai apylygėje kovoje iškeldavo jų sportininko ranką. Po turnyro jiems tai atrodydavo kaip stebuklas.

Lietuvos kikboksingo federacijoje susirinko stipri teisėjų brigada, kurioje praktiškai visi nauji veidai. Ši brigada pastoviai pasipildo naujais teisėjais, skatiname kiekvieną klubą deleguoti bent po vieną teisėją. Nuolatos vyksta teisėjų seminarai. Vienu žodžiu, atliktas milžiniškas darbas šioje srityje, kurį pastebi ir kitų šalių sportininkai.

Kaip ir minėjau, šį savaitgalį daugelyje šalių vyko panašūs turnyrai, tačiau jie atvyko pas mus. Kaip minėjo klubų atstovai: aukštas teisėjavimo lygis ir vis didėjantis mūsų šalies sportininkų meistriškumas paskatino jos atvykti į Vilnių. Buvo tokių klubų iš Baltarusijos, kurie dalyvavo pirmą kartą ir atsivežė po kelis sportininkus, o po turnyro pažadėjo atsivežti pilnas sudėtis, o tai maždaug po 20-30 sportininkų. Taip, kad Lietuvos kikbokso čempionate vasario mėnesį turėtų būti labai karšta. Panaši situacija su Lenkijos sportininkais: į praeitą turnyrą viena komanda atsivežė kelis sportininkus, o šiame turnyre jų jau dalyvavo 15, be to pasikvietė savo draugus, kurie atsivežė dar 6 sportininkus, o kitam turnyrui žadėjo atvežti dar daugiau sportininkų.

Pamenu, anksčiau labai draugavome su sportininkais iš Latvijos. Pas mus kikboksas tuo metu tik ”prisikėlinėjo” (vienu metu Lietuvoje kikboksas buvo merdinti sporto šaka), o Latvijoje jau matėsi šioks toks progresas. Jie noriai dalyvavo mūsų organizuojamuose turnyruose, mes dalyvaudamome jų turnyruose. Jie deleguodavo daug sportininkų ir iškovodavo daug pergalių. Dabar mūsų turnyruose kovoja vos po kelis sportininkus iš Latvijos, nes atėjo toks metas, kai šios šalies sportininkai pradėjo pralaiminėti Lietuviams. Pamenu, nuvykome į vieną Latvijos čempionatą su gausia LKF komanda ir taip gavosi, kad didžioji dalis prizinių vietų atiteko sportininkams iš Lietuvos. Finaluose tarpusavyje kovojo sportininkai iš Lietuvos. Sekančiame turnyre vėl panaši situacija, ir jie mus pradėjo rečiau kviesti ir vis mažiau jų atvyksta į Lietuvą. Tai tik parodo, kaip mes tobulėjame. Išėjo latviai, atėjo žymiai stipresni Baltarusijos, Moldovijos, Rusijos, Lenkijos sportininkai. Pradžioje bus sunku, bet jau greitai, labai greitai lietuviai parodys savo charakterį ir taps geresni už juos. Auga tikrų čempionų karta, kurie nebijo karjeros pradžioje pralaimėti stipresniam varžovui, tam kad ateityje būtų geriausiais. Geriausiais, nes kovoja su geriausiais!

Kikbokso turnyras “Vilnius open 2016” parodė, kad mūsų šalies sportininkai gali konkuruoti su kitų šalių sportininkais ir juos nugalėti.

 

Kokie nusimato artimiausi Lietuvos kikboksingo federacijos renginiai?

Artimiausias čempionatas įvyks Gruodžio 10-11 dienomis. Ukmergėje įvyks atviras Lietuvos jaunių kikbokso čempionatas, o 2017 m. vasario mėnesį planuojamas atviras Lietuvos kikbokso čempionatas, kuriame dalyvaus ne tik sportininkai iš Lietuvos, bet ir iš daugelio pasaulio valstybių.

Apie visus renginius galite sužinoti facebook paskyroje “Lietuvos kikboksingo federacija WAKO” (http://www.facebook.com/kickboxinglt/).

Sportininkams, labai reikia žiūrovų palaikymo, todėl visus kviečiame sekti naujienas ir ateiti pasižiūrėti įspūdingų kovų.