Šeštadienį Maribor mieste (Slovenija) pasibaigė Europos kikbokso čempionatas, Lietuvos kikboksingo federacijos krepšelis pasipildė bronzos medaliu. Šis medalis ypatingai svarbus, nes mūsų šalies sportininkai pirmą kartą dalyvavo kikbokso varžybuose, pagal kick light taisykles. Lietuvos garbę gynė Dmitrij Zobnin (iki 69kg) ir Mykolas Serdiukas (iki 89kg). Mykolas užėmė trečią vietą, po atkaklios kovos pusfinalyje nusileidęs patyrusiam sportininkui iš Turkijos, kuris vėliau tapo Europos čempionu.

Europos WAKO kikbokso čempionate dalyvavo virš 800 sportininkų iš 35 valstybių. Čempionato metu sportininkai varžėsi light contact, kick light ir meninės kompozicijos disciplinuose. WAKO organizacija yra seniausia ir didžiausia mėgėjiško kikbokso organizacija pasaulyje, kuri buvo įkurta 1976 metais, todėl čempionatai pritraukia labai daug sportininkų iš visų pasaulio valstybių.

Iškovoti medalį WAKO Europos čempionate yra didelis pasiekimas, ypač kai toje disciplinoje sportininkai dalyvauja pirmą kartą. Lietuvos kikboksingo federacija buvo įkurta 1993metais, tačiau Europos čempionate, kick light disciplinoje, sportininkai iš Lietuvos dalyvo pirmą kartą. Ligh contact ir kick light disciplinos yra labai populiarios visame pasaulyje, nes negalimi stiprūs smūgiai, labiau akcentuojama technika ir greitis.

Kick light disciplinos taisyklės beveik tokios pačios kaip ir light contact, vienintelis skirtumas tas kad šioje disciplinoje galimi smūgiai į vidinę ir išorinę šlaunies pusę (low kick).

Light contact – kikbokso disciplina kurioje draudžiami stiprūs smūgiai (išimtis kai priešininkas netikėtai užėjo ant smūgio), skaičiuojami nokdaunai ir nokautas, tačiau už nokdauną taškai nėra skaičiuojami. Pirmenybė yra skiriama kojų smūgiams, labiausiai vertinami smūgiai su šuoliais. Šiame stiliuje kovotojai nesustoja po smūgio atlikimo. Teisėjai skaičiuoja taškus už kiekvieną tikslą pasiekusį smūgį.