Lietuvos kikbokso jaunių ir jaunimo rinktinė dalyvavo WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) pasaulio kikbokso vaikų, jaunių ir jaunimo čempionate, kuris rugsėjo 30 – spalio 8 dienomis vyko Jesolo Lido mieste, Italijoje. Pasaulio čempionate dalyvavo virš 2 000 kovotojų iš 63 šalių ir jame puikiai pasirodė Lietuvos kikbokso rinktinė – iškovoti 3 medaliai: auksas, sidabras ir bronza.

Lietuvos rinktinei atstovavo penki sportininkai: Motiejus Ivlijevas ir Aleksandras Petrovskij (abu iš sporto klubo Geležinis Vilkas, Vilnius), Arnestas Naujokas (Žvėris Gym, Palanga), Artūras Brižinskas (K1 Akademija, Klaipėda) ir Edvinas Šalkovskij  (Sparta Fight Gym, Vilnius). Rinktinę varžybose lydėjo treneriai Rolandas Remeika ir Virginijus Ivlijevas. Taip pat čempionate teisėjavo du Lietuvos kikboksingo federacijos teisėjai – Eduardas Špakovas ir Vaidotas Černovas.

Edvinas Šalkovskij K1 Style disciplinoje, svorio kategorijoje iki 91 kg burtų dėka pateko į pusfinalį, kur nokautu laimėjo prieš Turkijos atstovą Baran Tuncer, o finale nepaliko jokių vilčių Kazachstano kovotojui Adilet Aldabergenov ir tapo pasaulio jaunių ir jaunimo kikbokso čempionu.

Arnestas Naujokas K1 Style disciplinoje, svorio kategorijoje iki 71 kg pirmame etape vienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėjo australą Dent Mark, antrajame etape sunkioje kovoje laimėjo prieš Ukrainos atstovą Oleksandr Zosymov, pusfinalyje nepaliko vilčių Vengrijos kovotojui Marcell Eichinger, o finale turėjo pripažinti kovotojo iš Lenkijos Milosz Bogucki pranašumą, tapdamas pasaulio vicečempionu.

Motiejus Ivlijevas Full Contact disciplinoje, svorio kategorijoje iki 71 kg pusfinalyje pirmavo 3:0 prieš Suomijos kovotoją Simo Tahtinen, tačiau trečiajame raunde Motiejui atsinaujino ankstesnėse varžybose patirta trauma ir ringo teisėjas nutraukė kovą, paskelbdamas nugalėtoju Suomijos atstovą, kuris laimėjo finale ir tapo pasaulio čempionu. Motiejui įteiktas pasaulio čempionato bronzos apdovanojimas.

Artūras Brižinskas K1 Style disciplinoje, svorio kategorijoje iki 63,5 kg, pirmame etape nugalėjo Lenkijos sportininką Gunia Mateusz, o ketvirtfinalyje nusileido taškais Serbijos atstovui.

Aleksandras Petrovskij Low-kick disciplinoje, svorio kategorijoje iki 57 kg, pirmame etape lygioje kovoje pralaimėjo Kazachstano kovotojui, kuris vėliau tapo pasaulio čempionu.

Taip pat šiame čempionate teisėjui iš Lietuvos Vaidotui Černovui suteikta tarptautinė kategorija, o Eduardas Špakovas buvo pripažintas vienu iš geriausių ringo teisėjų.

Jau šį savaitgalį, spalio 14-16 d., Druskininkuose vyks Lietuvos kikbokso čempionato kovos. Jų metu bus atrinkta Lietuvos suaugusiųjų kikbokso rinktinė, kuri  lapkričio 11-20 dienomis vyks į Europos suaugusiųjų kikbokso čempionatą Turkijoje. Šis Europos čempionatas svarbus tuo, kad jo metu taip pat vyks sportininkų atranka į kitais metais Lenkijoje vyksiančias Europos Olimpines žaidynes.

Lietuvos kikboksingo federacija dėkoja sportininkams, treneriams ir teisėjams už sunkų darbą ir kikbokso sporto šakos vertybių puoselėjimą.

Lietuvos kikboksingo federacija yra vienintelė WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) teises Lietuvoje atstovaujanti organizacija. WAKO šiuo metu vienija 130 nacionalinių kikbokso federacijų iš visų 5 kontinentų. WAKO nuo 2021 metų yra Tarptautinio Olimpinio Komiteto (IOC) pripažinta sporto federacija, siekianti dalyvavimo Olimpinėse žaidynėse.