Turnyto nuotraukos https://www.icloud.com/photostream/#AE5oqs3qJRZ752 (Dėkojame www.fighters.lt )

Šeštadienį pasibaigė pirmoji turnyro „Vilniaus open 2015” diena. Pirmą dieną buvo sukovotos 96 kovos, pagal K-1 ir „Kick light” taisykles. Nors tai pirmasis tokio pobūdžio turnyras, organizatoriai džiaugiasi tokia dalyvių gausa. Turnyre buvo galima pamatyti ne tik naujokus, bet ir gerai žinomus kovotojus, tokius kaip Tomas Pakutinskas ir Mantas Rimdeika.

Žiūrovai nekantraudami laukė Tomo Pakutinsko ir Manto Rimdeikos dvikovos.Sensacingai nokautu nugalėjo Mantas Rimdeika.

Lietuvos kikboksingo federacija atverčia naują šios sporto šakos puslapį ir sparčiai pradeda populiarinti Lietuvoje naują discipliną „Kick light”. „Kick light” disciplina yra labai populiari, nes joje mokoma kontroliuoti smūgio jėgą ir daug dėmesio skiriama būtent technikai. Žmonės yra pripratę matyti kaip sportininkai smūgiuoja iš visų jėgų, dažnai pamiršdami apie techniką. Dėl to kenčia meistriškumas ir patiriamos įvairios traumos. Dažnai dėl patirtų traumų perspektyvūs sportininkai baigia savo karjerą, jos net nepradėdami. „Kick light” disciplina suteikia pukia galimybę vaikams pajusti, kas tai yra kikboksas, žengti ant tatamio ir parodyti ką išmoko treniruočių metu. Šioje disciplinoje sportininkai sustiprėja, ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, dalyvauja varžybuose ir nepatyria rimtesnių sužalojimų. Vėliau jie gali apsispręsti likti „Kick light” disciplinoje ar pereiti į pilno kontakto dicsiplinas, tokias kaip K-1 ar „Full contact”. Jeigu nuspręstų pereitį į pilno kontakto disciplinas, sportininkai jau bus sukaupę didelį bagažą patirties ir žiūrovus stebins techniškomis kovomis.

Lietuvos kikboksingo federacija nori žiūrovams dovanoti aukšto lygio dvikovas, apie kurias žiūrovai dar ilgai kalbėtų. Būtent dėl šios priežasties daug investuojama į naujas žvaigždes – vaikus. Taip vaikai ir jaunimas yra būsimos žvaigždės, nuo jų priklausys šio sporto populiarumas.

„Vilnius open 2015” ypatingas ir tuom, kad atvyko ir visame pasaulyje žinomi ir gerbiami „Kick light” specialistai, kurie savo patirtimi dalinosi su kolegomis iš Lietuvos. Lietuvą aplankė vyriausias Lenkijos rinktinės „Kick light” treneris Piotr Siegoczynski. Jis taip pat yra daugkartinis Pasaulio čempionas. Į turnyrą dalintis patirtimi, teisėjauti ir mokyti kolegų, taip pat atvyko A klasės WAKO teisėjai: Waldemar Wielgosz, Krzysztof Zychlinski, Ryszard Zawistowski. Sekmadienį žiūrovų laukia dar daugiau įspūdingų ir techniškų kovų.

Sekmadienį jų laukia ne tik „Kick light” disciplinos finalai, bet ir jau visų pamėgtos K-1 disciplinos finalai. Tai puiki galimybė žiūrovams pamatyti ir palyginti šias dvi disciplinas.