Šį šeštadienį kikbokso mėgėjai rinkosi Ukmergėje, kur įvyko tarptautinis kikbokso turnyras „Wolves Cup 2016”. Į šį turnyrą susirinko sportininkai iš 5 šalių ir kovojo pagal „K1” ir „Low Kick” disciplinų taisykles (WAKO). Tą dieną iš viso įvyko 38 kovos. Nugalėtojams buvo įteiktos specialiai šiam turnyrui sukurtos taurės, o žiūrovai buvo apdovanoti įspūdingomis kovomis.  Jei šiais metais nepavyko pažiūrėti „Wolves Cup 2016” dvikovų, tai kviečiame prisijungti kitais metais, nes nuspręsta kad šis turnyras taps kasmetiniu. Apie turnyrą plačiau papasakos Lietuvos kikboksingo federacijos Vice prezidentas Vytautas Kislauskas.

Minėjote, kad turnyras tarptautinis, iš kokių  šalių atvyko sportininkai?

Į Ukmergę atvyko sportininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos. Galime didžiuotis, kad Lietuvą aplanko Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos sportininkai, nes šiose valstybėse kikbokso tradicijos yra žymiai senesnės ir renginių ten vyksta žymiai daugiau, todėl pas sportininkus būna labai intensyvus pasirodymų grafikas ir jie labai atidžiai renkasi kur dalyvauti, renkasi tik tos turnyrus kuriuose jie gali tobulėti mato perspektyvas. Šių šalių sportininkams geriau pralaimėti stipresniam varžovui, negu vykti į čempionatą žinant, kad jie užims visas pirmas vietas. Jie tiesiog nevyks į tokį renginį. Šiose šalyse labai daug uždarų čempionatų ir turnyrų, kuriuose negali dalyvauti sportininkai iš kitų šalių, ten vyksta labai atkaklios kovos, kurios galėtų papuošti bet kokį prestižinį turnyrą. Tokiai mažai valstybei, tai labai didelis pripažinimas, kuris skatina ir toliau tobulėti. „Wolves Cup 2016” tai puikus pavyzdys, kad kikboksas mūsų šalyje populiarėja ir sportininkų lygis vis labiau kyla.

Kaip Jums pavyko suorganizuoti tokį sėkmingą turnyrą?

Ačiū už komplimentus, bet turnyrą organizavo Lietuvos kikboksingo federacijos Vice prezidentas Vadim Zelev, kartu su jo vadovaujamu sporto klubu „Vilkas” ir  Lietuvos kikboksingo federacija. Prie turnyro prisidėjau teisėjavimu, o visa organizacija rūpinosi Vadimas, jis įdėjo daug darbo ir pastangų. Pas Vadimą didelė tarptautinių turnyrų patirtis, jis daug keliauja, teisėjauja tarptautiniuose turnyruose, todėl ir šis turnyras buvo labai sėkmingas. Man reikėjo tik atvykti ir padėti su keletą smulkmenų, visas kitas su organizavimu susijusias problemas sprendė Vadimas.

Ką manote apie turnyro kovas?

Tiesa pasakius, turnyras labai patiko, nustebino daugelis sportininkų. Ne visada net profesionaliuose turnyruose išvysi tokias kovas, kokias išvydome šeštadienį. Buvo nokdaunų, nokautų ir labai techniškų kovų. Džiugu, kad Lietuviai nepabūgo svečių iš užsienio ir labai gerai pasirodė, kovojo kaip lygūs su lygiais, o kai kurie buvo net pranašesni. Kai kuriuose kovose buvo sunku teisėjauti, nes reikėjo skaičiuoti taškus, bet kovos buvo ant tiek gražios, kad pilnai įsitraukdavau, norėjosi atsistoti ir palaikyti sportininkus plojimais, bet deja negalima to daryti. Nors pripažinsiu, kad teisėjavimas turi ir savų privalumų, nes sėdi pačioje geriausioje vietoje, šalia ringo (šypsosi pašnekovas).

Labai daug kas pasikeitė per pastaruosius metus, kovos tampa vis techniškesnės, labiau džiugina akį. Kiekvieno sportininko taktika ir technika skirtingos, bet pastebima tendencija, kad atakos tampa „aštresnės”, greitesnės ir taiklesnės. Auga sportininkų meistriškumas, be to labai daug naujokų, kurie gali pretenduoti į prizines vietas tarptautiniuose turnyruose.

Labai dažnai turnyrų kovos būna įdomios tik patiems dalyviams, bet šiame turnyre susirinko nemažai žiūrovų, jiems patiko tai ką mato, jie palaikė sportininkus ir grožėjosi reginiu. Po kovos teko išgirsti nemažai teigiamų atsiliepimų. Nustebau, kad buvo tiek žiūrovų, nes taip sutapo, kad Ukmergės mieste tuo pat metu vyko ir „Ukmergės miesto šventė”.

Kiekvienas toks turnyras, tai puiki proga patobulėti sportininkams ir teisėjams. Jeigu blogas teisėjavimas tai negalima tikėtis, kad atvyks aukšto lygio sportininkai. Džiugu, kad atsirado patyrusių teisėjų komanda, kuri nuolatos teisėjauja ir su kiekvienu turnyru tobulėja.

Pamenu kai pirmą kartą teko teisėjauti kikbokso varžybuose, atvykau tiesiog pasižiūrėti vieno atviro ringo kovų, organizatoriai sako: „Vytautai, būsi teisėju”. Kai  paklausiau, kokios būtent taisyklės ir kaip teisėjauti, jie pridūrė: „žiūrėk kas vizualiai daugiau pataikė, kas tavo manymu geriau pasirodė, tam rašyk 10 taškų, kas blogiau 8”. Taip pirmą kartą ir teisėjavau, kai prisimenu, net baisu darosi. Dabar suprantu, kad taip elgtis negalima, o tokius organizatorius reikėtų sodinti už grotų. Po keletos metų pradėjau bendrauti su Lietuvos kikbokso federaciją ir pamačiau, kad čia viskas vyksta visai kitaip. Čia prieš teisėjaujant teisėjai apmokomi ir pamažu įsilieja į procesą, be to nuolatos rengiami nemokami seminarai. Atvyksta ir teisėjai iš kitų šalių, dalinasi patirtimi. Lietuvos kikboksingo federacijos kovas  prižiūri WAKO A kategorijos (aukščiausia WAKO teisėjų kategorija) teisėjai. Visai kitas požiūris ir lygis, tokiomis sąlygomis malonu dirbti, nes jei kažko nežinai arba bijai, kad gali klysti visada gali pasikonsultuoti su patyrusiais kolegomis.

Smulkūs niuansai, labai įtakoja turnyro kokybę. Džiaugiuosi, kad šis turnyras pavyko ir viskas praėjo sklandžiai. Su mielu noru dar kartą pasižiūrėčiau visas kovas.

Federacijos vardu norėčiau padėkoti visiems sportininkams, bei jų treneriams už atsakingą pasiruošimą šiam turnyrui. Būtent dėl jų sunkaus darbo kikbokso turnyrai tampa vis geresni ir kokybiškesni. Didelis meistriškumas patinka žiūrovams. Taip pat norėčiau padėkoti ir žiūrovams, kurie karštai palaikė visus sportininkus.

Dėkojame rėmėjams : Maistassportui.lt , UAB ” Valdo leidykla”, Ukmerges sporto centrui, Ukmerges miesto savivaldybei, Lietuvos kikbokso federacijai, Powersport.lt
Didelis AČIŪ Denisui Naidionovui ir jo komandai už pagalb` organizuojant turnyrą.
Ačiū visiems atvykusiems i „Wolves cup” turnyra!